Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (23.05.2022)

Geçen hafta 1809 dolar seviyesinden açılan ons altın, hafta içerisinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirmiş ve haftayı 1845 dolar seviyelerinden kapatmıştı. Böylelikle uzun bir süreden sonra altın haftayı %2 seviyelerinde yükselişle kapatmış oldu. Altın; ekonomik büyüme, yüksek enflasyon ve küresel krize ait endişelerin artmasıyla güvenli limana olan talep ile destek buldu. Fed’in enflasyonla mücadele adına uyguladığı sıkılaşma politikası ve faiz artışları Yurt dışı hisse senetlerinde yüksek kayıplara neden oldu ve hisse senetlerinden çıkan yatırımcılar gerçek enflasyon hedge aracı olan altına kaymasıyla altın fiyatlarını destekleyen bir başka unsur olarak karşımıza çıktı.

Yeni haftaya 1845 seviyesinden açılan ons altın da piyasalar yeni günde Davos’ta gerçekleşecek olan zirveyi takip edecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1865 – 1878 – 1892 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1850 – 1830 – 1800 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!