Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (21.01.2020)

Uluslararası Para Fonu (IMF) küresel büyümeye yönelik tahminini değiştirdi. IMF’den yapılan açıklamada 2020 yılına ilişkin küresel büyüme tahmini %3.3 olarak belirtildi. Bundan bir önceki açıklamada beklenti %3.4 idi. Amerika ile Çin arasındaki birinci faz ticaret anlaşması ile oluşan ılımlı hava ve genişlemeci para politikasını da işaret eden IMF merkez bankalarının teşvikleri yaşanmasaydı geçtiğimiz yıl ve içerisinde bulunduğumuz yıl büyümelerin 0.5 yüzde puan daha az olacağını belirtti. Diğer yandan piyasalar Amerika ile Çin arasında ikinci faz anlaşmanın ne zaman başlayabileceğini tahmin etmeye çalışıyor.

İkinci faz anlaşmanın ise daha çetrefilli ve zor geçeceği bekleniyor. Yeni haftaya 1557 seviyelerinde başlangıç yapan XAUUSD’de kademeli yükselişler gerçekleşiyor. XAUUSD’yi teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmelerde ilk olarak 1571.41 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu seviyenin kırılması ile birlikte sırasıyla 1579.01 – 1587.02 seviyeleri diğer direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise sırasıyla 1561.08 – 1554.11 – 1546.80 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!