Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (20.04.2020)

Son zamanlarda yukarı yönlü hareketlenmeler ile dikkat çeken ve yaklaşık olarak son 7 yılı aşkın sürenin en iyi seviyelerini gören altın fiyatlarında bir miktar gevşeme hareketleri yaşanıyor. Amerika ekonomisinin yeniden açılmasına ilişkin yapılan planlar ve koronavirüs tedavisine yönelik ilaç geliştirmede yaşanan gelişmeler piyasaların üzerindeki ağır baskıyı bir miktar azalttı diyebiliriz.

ABD Başkanı Trump; işverenlere dört hafta içerisinde oldukça sıkı olan sosyal mesafe uygulamalarında hafifletmeye gitme olanağı sağlayan ekonominin yeniden açılmasına ait esasları açıkladı. Gün içerisinde gelecek olan ve piyasaları sert etkileyebilecek ekonomik veri akışı bulunmuyor.

Piyasalar küresel bazda gelecek olan haber akışlarını yakından takip edecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1684.76 – 1702.05 – 1748.73 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1670.47 – 1642.24 – 1599.67 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN