Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (17.03.2021)

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1726 seviyelerinde başlangıç yapan altın fiyatları hafta içerisinde bir miktar toparlanma hareketleri gerçekleştirdi. Özellikle ABD kanadında tahvil faizlerindeki sert hareketlenmeler altın fiyatları üzerinde baskılar oluşturmuş ve bu baskılar ile birlikte fiyatlarda aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşmişti.

Son günlerde tahvil getirilerinde bir miktar dengenin oluşması fiyatlar üzerindeki baskıları bir miktar azalttı. Yeni günde ise gözler ABD kanadında olacak. FED yetkililerinin dün başlayan toplantısı bugün son bulacak ve FED TSİ 21:00’da kararını açıklayacak. Piyasalardaki beklentiler faiz oranlarında bir değişiklik olmayacağı yönünde. Bununla birlikte FED’in güvercin tonuna devam edeceği bekleniyor. Ekonomik toparlanmanın enflasyona neden olacağı yönünde endişeler zaman zaman dile getirilse de güvercin tonun korunacağı bekleniyor. Karar sonrasında TSİ 21:30’da FED Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısı takip edilecek ve önümüzdeki günlere dair yetkililerin neler düşündüğünün ipuçları aranacak.

XAUUSD grafiğini haftanın üçüncü işlem gününde teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1741.92 – 1759.79 – 1784.54 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1715.46 – 1700.44 – 1675.99 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!