Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (16.10.2020)

Piyasalarda dün endişeli bir gün geçti diyebiliriz. Avrupa kanadında Kovid19 vaka sayılarında önlenemeyen artış küresel risk iştahını oldukça azalttı. Almanya’da vaka sayılarında tarihi rekor seviyeler görülürken, Fransa’da belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı geri geldi. Küresel bazda dolar risklerden kaçış ile değer kazanımları yaşarken, altın fiyatları dolardaki bu yükseliş ile baskılandı.

Diğer yandan Amerika kanadında teşvik paketine yönelik görüşmeler yakından takip ediliyor. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin hafta ortasında bir açıklama yapmış ve mali teşvik paketinin seçimler öncesinde çıkmasının zor olacağını belirtmişti. Bu açıklama ile umutlar bir miktar daha azaldı. Diğer yandan IMF Başkanı Georgieva’da teşvik paketleri yanlısı bir açıklama ile ekonominin koronavirüs etkisinden erken toparlanması için daha fazla kamu harcamasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Gün içerisinde piyasalar Amerika kanadından gelecek olan Perakende Satışlar verisini takip edecek. Veri TSİ 15:30’da açıklanacak.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1913.01 – 1931.48 – 1961.90 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 1890.10 – 1872.71 – 1847.83 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN