Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (16.05.2019)

Altın belirsiz ortamda 1,300 dolar civarında sakinleşti

Altın fiyatları, yatırımcıların ABD-Çin ticaret savaşı ve Washington ile İran arasında artan tansiyona ilişkin haber akışını değerlendirmesi ile birlikte ons başına 1,300 dolar civarında sakin bir seyir izliyor. ABD Başkanı Donald Trump, Fed’e Çin’in tarifelerden kaynaklanacak ekonomik güçlükleri aşmak için atacağı adımları “yakalama” çağrısında bulundu. Bu açıklama, Beyaz Saray’ın Çin’in kalan 300 milyar dolarlık malına daha gümrük vergisi getirme çalışmalarını yürüttüğü ve Başkan Trump’ın gelecek ayki G-20 zirvesinde Çinli mevkidaşı Xi Jinping ile bir araya gelmeyi planladığı bir dönemde geldi. ABD lideri, Çin ile gerçekleştirilecek ticaret görüşmelerinin “çok başarılı” olacağına inandığını söyledi. Diğer taraftan, ABD ile İran arasındaki gerilimin artması ile birlikte, Trump, yönetiminin savaş için planlamada bulunduğu yolundaki haberleri reddetti, ancak düşmanlıkların olması durumunda Orta Doğu’ya 120,000 asker göndereceği uyarısında bulundu.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1276$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin altında kaldığı sürece 1260-1250$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1280$ seviyesindeki direnç, kırılmasıyla birlikte 1300$ seviyesinin üstünde kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1304$ ve 1310$ direnç seviyesi olarak izlenirken, 1290$ ve 1283$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN