Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (15.01.2019)

Günlük Altın Yorumları

Altın Vadeli İşlemleri düşüşte

Çin’de PMI rakamları ve sanayi üretiminde gerileme yaşanması ile son çeyrekte küresel büyüme endişeleri arttı. Küresel piyasalarda satışların hızlanması ve risk iştahındaki düşüşle yükselişe geçen altın, Fed’in daha yavaş faiz artışı yapacağının mesajını vermesi ile 1,300$ sınırına yaklaştı. Cuma günü açıklanan enflasyon rakamları, Aralık’ta yıllık %1,9’a geriledi ve enflasyondaki gerileme ile Fed’in faizlerde beklenenden daha hızlı davranmayacağı algısı altının yeni haftaya yükselişle başlamasını sağladı. XAU/USD, 4 haftalık yükselişinin ardından yeni haftaya da yükselişle başladı ve 1,292$ seviyesine yükseldi. Bu hafta İngiltere’de Brexit süreci ve ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinden gelecek açıklamaların piyasalar açısından önemli olacak.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1248$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece 1273-1310$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1275$ seviyesindeki direnç aşılmasıyla birlikte 1290$ seviyesinin üzerinde kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1296 ve 1297 direnç seviyesi olarak izlenirken, 1288 ve 1286$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN