Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (13.06.2019)

Altında Küresel Riskler Fiyatlamalar Etkiliyor

Donald Trump… Son dönemlerin başrolü olan Amerika Başkanı Donald Trump bunu kimselere kaptırmaya niyetli olmadığını belli ediyor. Neredeyse hergün gündem olan açıklamalarda bulunan Trump, zaman zaman piyasalardaki dengeleri de bozuyor. Beyaz Saray’da gazetecilere açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Çin’e yeni tehditler savurdu. Trump; Çin’in müzakerelere edinilen şartlara geri dönmediği sürece ticaret anlaşmasını beklemeye aldığını, şuan anlaşmayı bekletenin kendisi olduğunu, Çin ile ya mükemmel bir anlaşma yada hiçbir anlaşma yapılmayacağını belirtti. Bilindiği gibi Trump geçtiğimiz günlerde de Japonya’da gerçekleşecek olan G-20 zirvesinde Çin Devlet Başkanı’nın kendisiyle görüşmemesi halinde vergilerin yükseltileceğini belirtmişti.

Bu gelişmeler küresel riskleri artırıken, bu riskler güvenli liman taleplerini artırıyor. Buda altın fiyatlarına zaman zaman pozitif yansıyor. Bu gelişmeler yakından takip edilirken, dün Amerika’dan gelen veride altında toparlanma hareketlerinin yaşanmasına vesile oldu.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN