Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (13.05.2019)

Altın geçen haftadan buyana yatay hareketini sürdürüyor

Altın fiyatları, ABD ile Çin arasındaki kritik ticaret görüşmelerinin ikinci gününde, ABD’nin Cuma günü Çin’den gelen 200 milyar dolarlık ürüne ek gümrük vergisi getirmesi ile birlikte son üç haftada ikinci haftalık kazancını gerçekleştirdi. Çin, ABD’nin bu adımından kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada, misillemede bulunmak durumunda kalacağını kaydetti, ancak bunu nasıl gerçekleştireceğinin ayrıntılarını vermeyerek, her iki tarafın da gayreti ile, işbirliği ve müzakereler yoluyla ABD ile sorunların çözüleceğini umduğunu ifade etti. Konu hakkında bilgiye sahip kaynaklara göre, ABD’nin bu adımı, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in üst düzey ticaret müzakere heyeti ve ABD’li mevkidaşlarının Washington’da Perşembe günü gerçekleştirdikleri görüşmelerde fazla bir ilerleme sağlanmaması ve havanın da olumsuz olmasının ardından geldi. ABD Başkanı Donald Trump, Perşembe günü yaptığı açıklamada, bu hafta anlaşmaya varmanın halen mümkün olduğunu söyledi ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’den “güzel bir mektup” aldığını ve iki liderin muhtemelen telefon görüşmesi yapacağını kaydetti.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1277$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin altında kaldığı sürece 1260-1250$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1280$ seviyesindeki destek, kırılmasıyla birlikte 1270$ seviyesinin altında kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1291$ ve 1295$ direnç seviyesi olarak izlenirken, 1278$ ve 1273$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN