Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (12.07.2019)

Powell Altının Elinden Tuttu

Hafta içerisinde Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları tüm piyasaları direkt yada dolaylı yoldan etkiledi. Bunların başında da altın fiyatları geliyor. Geçtiğimiz günlerde ABD ile Çin arasında ticaret savaşları konusunda ateşkes gerçekleşse de piyasaların bu ateşkesin uzun süre sürmeyeceğini düşünüyor. Bu sebeple bu konu halen belirsizliğini sürdürürken güvenli liman ihtiyaçlarını zaman zaman gün yüzüne çıkarıyor. Ek olarak Fed’in faiz indirimine kesin gözüyle bakılması altın fiyatlarına pozitif yansıyan unsurların başında geliyor. Powell’ın açıklamaları ile birlikte oldukça güçlenen bu beklentiler yavaş yavaş fiyatlanıyor. Ek olarak Amerika ile İran arasında artan gerilimler, Brexit konusundaki belirsizliklerin sürmesi piyasalardaki risk unsurlarının devam etmesine neden oluyor. Risk unsurları ise yatırımcıları altına itiyor. Dün Amerika’dan gelen enflasyon verisi altındaki yükselişleri bir miktar durdurdu. Gün içerisinde ise ABD’den gelecek olan Üfe verisi takip edilecek. Beklentilerin üzerinde gelebilecek olan veri altını bir miktar düşürebilir.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1437.91 – 1478.95 – 1526.05 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1380.67 – 1359.97 – 1320.09 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin