Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (11.09.2019)

Altın fiyatları yeni haftada aşağı yönlü bir miktar gevşeme hareketlenmeleri yaşayarak dikkatleri üzerine çekiyor. Önümüzdeki hafta Amerika Merkez Bankası Fed’in faiz oranı kararı öncesi küresel tehvil piyasasındaki satışlar ve ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in açıklamaları bu gevşeme hareketlerini destekledi.

Mnuchin Çin ile ticaret müzakerelerinde önemli yollar kat edildiğini belirtirken bu açıklama ile birlikte değerli metallere olan talep bir miktar azaldı. Bu gevşeme hareketleri ile birlikte yaklaşık olarak son 1 ayın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlanan XAUUSD’de gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan Üfe verisi takip edilecek. Geçtiğimiz Cuma günü Amerika’dan gelen tarım dışı istihdam verisinin piyasaları tatmin etmemesi ardından bugün gelecek Üfe verisinin de kötü gelmesi dolarda bir miktar baskı oluşturabilir.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1505.20 – 1520.50 – 1550.97 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1476.23 – 1456.35 – 1434.75 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin