Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (11.07.2019)

Altın Sert Hareketlendi

Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem Amerika’dan gelen tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi ile birlikte bir miktar gerilemişti. Bu veri ile birlikte piyasalar Fed’in faiz indirim konusunu bir miktar daha düşünebileceğini ve bekleyebileceğini düşünmeye başlamışlardı. Bu beklentiler dolara değer kazandırdı ve altını aşağı yönlü çekti. Fakat dün Amerika kanadında gelen açıklamalar ve tutanaklar Fed’in Temmuz ayında faiz indirimine gidebileceği ihtimallerini oldukça yükseltti. Bu beklentiler ile birlikte dolar küresel bazda değer kaybederken bu altın fiyatlarına pozitif yansıdı. Powell’ın konuşması ile 1392 seviyelerinden 1411 seviyelerine sert sıçrayan XAUUSD, ardından yükselme hareketlerine devam etti. Bugün Amerika’dan gelen ekonomik veriler ve Powell’ın konuşmaları takip edilecek.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1437.91 – 1478.95 – 1526.05 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1406.47 – 1383.35 – 1359.97 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN