Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (10.10.2019)

Hafta içerisinde Amerika ile Çin arasında gerçekleşmesi beklenen ticaret müzakerelerine ilişkin anlaşma sağlanacağına yönelik beklentiler son günlerde oldukça azalmıştı. Bununla birlikte Amerika’nın Çinli teknoloji şirketlerini kara listeye alması bu konuyu iyice germişti. Bununla birlikte Çin kanadından dün ılımlı adımlar görüldü. Piyasalara düşen haber akışlarına göre Çin Amerika ile kısmi ticaret anlaşmasına halen açık olduğu görüldü. Ek olarak Çin’in ABD’den tarım ürünleri alımını yıllık 10 milyar dolar artırmayı önerdiği belirtildi.

Gün içerisinde Amerika’dan TSİ 15:30’da gelecek olan tüfe verisi altın fiyatlarında hareketliliği oldukça artıracaktır. Ek olarak işsizlik haklarından yararlanma başvuruları bir diğer önemli ekonomik veriler arasında yerini alıyor. Küresel bazda gelişmeler ise fiyatlamaları direkt etkiliyor.

Yaşanan bu gelişmeler altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeleri destekliyor. XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1515.05 – 1526.83 – 1535.43 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1502.95 – 1496.47 – 1487.14 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin