Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (10.08.2018)

Günlük Altın Yorumları

Altın ETF’lerdeki altın miktarının düşmesiyle yatay seyrediyor

Altın, değerli metale dayalı exchange traded fonlardaki (ETF) altın miktarının azalışını sürdürerek 12 Şubat’tan beri en düşük seviyesine ulaşmasıyla yatay seyretti. Yatırımcılar, ETF’lerdeki altın miktarındaki düşüşü, ABD ile Çin arasındaki ticaret gerginliğini ve doların küresel paralar karşısındaki seyrini takip ediyor. Spot piyasada işlem gören altın, ons başına yaklaşık 1,211 dolar seviyesinde yatay seyretti. ETF’lerdeki altın mikltarı Perşembe günü itibariyle 2,138 tona gerileyerek 12. haftalık daralmasını kaydetti.

Teknik Olarak ons Altın fiyatında nisan ayından buyana kısa ve orta vadeli düşüş trendi devam etmektedir, 1350 dolar seviyelerinden başlayan düşüş trendi 200 günlük HO’nın geçtiği 1300 dolar seviyesinin kırılmasıyla kalıcı bir hale gelerek 1213 dolar seviyesine kadar salınım devam etmiştir. Kısa vadeli indikatörler aşırı satım bilgelerine yaklaşmış olması düşüşleri kısmen de olsa sınırlayabilir, Yukarı yönde 1225 ve 1231 dolar direnç seviyesi olarak izlenirken, 1207 ve 1204 dolar seviyeleri destek olarak izlenecektir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin