Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (08.05.2019)

Altın ABD-Çin ticaret gerginliğinden destek bulurken trend tekrar yukarı döndü

Altın fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump’ın ticaret müzakere yetkilisinin, Pekin’i müzakereler sırasında verdiği taahhütlerden geri adım atmakla itham ederek, ABD’nin Cuma günü Çin mallarına gümrük tarifelerini artıracağını söylemesinin ardından kazancını korudu. ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer, Pazartesi günü basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ticaret görüşmelerinin halen süreceğini ve Çin’den bir heyetin Perşembe ve Cuma günü Washington’u ziyaret edeceğini söyledi. Bu tartışmalar ile birlikte, Lighthizer, Trump yönetiminin 10 Mayıs gece yarısı 12:01’de Çin’den ithalata ek gümrük vergisi uygulamayı planladığını sözlerine ekledi.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1277$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin altında kaldığı sürece 1260-1250$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1280$ seviyesindeki destek, kırılmasıyla birlikte 1270$ seviyesinin altında kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1291$ ve 1295$ direnç seviyesi olarak izlenirken, 1280$ ve 1273$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN