Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (07.08.2019)

Ticaret Savaşları İle Altında Volatilite Arttı

Son günlerde Amerika ile Çin arasındaki gelişmeler ticaret savaşlarını oldukça alevlendirdi. Alevlenen bu konu ile birlikte küresel piyasalarda risk algısı oldukça arttı ve bu risk unsurları güvenli liman ihtiyacını artırdı. Artan bu ihtiyaçlar ons altına pozitif yansıdı ve yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Fakat Çin Merkez Bankası’nın referans yuan kurunu piyasa beklentisinin güçlü fiksing adımıyla yükselişine bir müddet ara verdi. Bilindiği gibi Amerika Çin’i resmi olarak kur manipülatörü ilan etmişti ve bu konu ile birlikte altın fiyatları son 6 yılın zirve seviyelerine yaklaşmıştı. Fiyatlamalar için bu gelişmeler yakından takip ediliyor. Bu konu hakkında gelebilecek olan haber akışları volatiliteyi oldukça artırabilir.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak incelediğimizde 1526 – 1561 – 1589 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1459 – 1432 – 1413 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN