Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (06.05.2019)

Ons Altın 1290$ direncini zorlama eğiliminde

Altın fiyatları, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günkü açıklamalarının traderların bu yıl Fed’in faiz indirimine gideceği yolundaki bahislerini düşürmesine neden olmasının ardından son altı haftada beşinci haftalık kaybına yöneldi. Powell Çarşamba günü Fed politika toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “geçici” faktörlerin enflasyonu aşağı çekiyor olabileceğini kaydederek, enflasyonda son dönemde görülen düşüşü fazla önemsemedi. Cuma günü açıklanan olan verilerin ABD’de işgücü piyasasının sıkı olduğunu ve ücretler üzerinde yukarı yönlü baskının süreceğini gösterdiğini söyleyebiliriz. Doların yukarı ivmesi, Fed toplantısı sonrası azalan gevşeme eğiliminin ardından gerçekleşti. Bir dereceye kadar, güçlü işgücü piyasası verileri de dolara gelen alımları destekliyor.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1277$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin altında kaldığı sürece 1260-1250$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1280$ seviyesindeki destek, kırılmasıyla birlikte 1270$ seviyesinin altında kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1290$ ve 1295$ direnç seviyesi olarak izlenirken, 1275$ ve 1270$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN