Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (05.08.2019)

Ticaret Savaşları Altını Alevlendirdi

Fed’in kararı ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları geçtiğimiz hafta dolarda küresel değer kazanımları yaşatmıştı. Ardından ise ABD Başkanı Donald Trump sahneye çıktı ve Çin hakkında açıklamalarda bulundu. Çin’e ait 300 milyar dolarlık ürüne %10 gümrük vergisi uygulanacağını açıklayan Trump ile birlikte piyasalarda volatilite arttı ve ticaret savaşlarının yeniden alevlenmeye başlaması ile altın fiyatları yukarı yönlü sert hareketlendi. Ardından Çin kanadından açıklamalar geldi. Çin’in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Zhang Jun; Amerika konuşmak isterse Çin’in de konuşacağı fakat ABD savaşmak isterse Çin’in de savaşacağını belirtti. Yaşanan bu gelişmeler altın fiyatlarında volatilitenin artmasına neden oldu.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1456 – 1485 – 1526 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1447 – 1432 – 1413 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN