Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (02.08.2019)

Altın Fiyatları Trump İle Hareketlendi

Son günlerde yaşanan gelişmeler altın fiyatlarında hareketlenmelere sebep oluyor. Fed sonrası değer kazanan dolar ile birlikte aşağı yönlü hareketlenmeler sergileyen XAUUSD paritesinde dün akşam saatlerinde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Amerika ile Çin arasında son günlerde gölgede kalan ticaret görüşmeleri Donald Trump’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamalar ile birlikte tekrar gündeme düştü. Trump; Çin’in 300 Milyar dolarlık malına 1 Eylül itibari ile %10 oranında vergi uygulanacağını açıkladı. Bu haber akışı ile birlikte ticaret savaşlarının yeniden başladığı algısı oluştu ve güvenli liman ihtiyacı ile birlikte fiyatlarda yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Bu konuda gelebilecek haber akışları fiyatlamaları oldukça etkileyecektir.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1447 – 1456 – 1485 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1427 – 1413 – 1401 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN