Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (01.08.2019)

Powell Altın Fiyatlarını Hareketlendirdi

Son zamanlarda küresel risklerin artması, Amerika ile Çin arasında tekrar başlayan ticaret görüşmelerinden anlaşmanın çıkabileceği beklentilerinin oldukça az olması altın fiyatlarını kademeli olarak yukarı yönlü hareketlendiriyordu. Fakat bu yukarı yönlü hareketlilik Fed ve Powell ile durdu. Fed’in 25 baz puanlık faiz indirim metni ve Fed Başkanı Powell’ın ABD ekonomisine yönelik pozitif görüşleri ve bu indirimin faiz indirim döngüsüne girilmesini ifade etmediğinin belirtilmesi dolar endeksinde yukarı yönlü hareketlenmeleri hızlandırırken, altın fiyatlarına satış getirdi. Piyasalarda risk iştahı arttı ve bu da altından çıkışların yaşanmasına neden oldu. Şimdi haftanın son işlem gününde Amerika’dan gelecek olan tarım dışı istihdam verisi izlenecek.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1434 – 1456 – 1485 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1401 – 1382 – 1359 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN