Altın Yorumları / IKON Menkul – (26.12.2018)

Ons Altın Sabah Yorumu

Altın – Sert Borsa Satışı Güvenli Limana Talep Getirdi…

Son günlerde küresel ekonominin yavaşlama endişesi, Trump’ın FED’e baskılarıyla birlikte şiddetini arttıran borsa satışları, Altın ve Japon Yeni gibi güvenli limanlara talebi arttırdı. Ons Altın Pazaritesi günü 1266 seviyesinin üzerinde kapattı ve bu gece Asya seansında 1272 direncini test eder duruma geldi. Eğer piyasalarda riskli varlıklardan olan kaçış bir panik durumuna gelirse, güvenli limanlara olan talep devam edebilir.

Teknik olarak baktığımızda; bu yılın Ağustos ayından bu yana yükselen kanal içerisinde hareket eden sarı metal, bugün itibariyle kanalın üst bandını test ederek 1272 seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Kanalın üst bandına gelmesi sebebiyle, bu bölgede yükselişler bir miktar durabilir ve belki kar satışı gelebilir. Olası kar saışlarında öncelikle 1267 desteğine bakılabilir. Ancak haftalık ana desteğin 1250 desteği olduğunu belirtmek isteriz.Olası ataklarda kanalın üst bandına geçilirse yükselişler aşırılık ile devam edebilir.

Destekler: 1267 – 1257 – 1250
Dirençler: 1272 – 1282 – 1292

ALTINDA SON DURUM NEDİR? UZMANINDAN ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin