Altın Yorumları / Alnus Yatırım – (18.12.2018)

Günlük Ons Altın Yorumu

Dün sabah saatlerinden itibaren ABD Doları’ndaki zayıflama Altın ons paritesinde de yukarı hareketi desteklerken, özellikle piyasalarda oluşan karamsar hava ve ABD endekslerindeki sert satış az da olsa Altın ons paritesinde güvenli liman talebi yaşanamsına neden oldu. Paritenin
tekrardan 1249 seviyesini test ettiği gözlemlenmekte. Yükselişin devamı için bu seviye üzerinde tutunma görülmelidir. Bunu başarması durumunda yükselişin 1256 seviyesine doğru devamı görülebilir.

Geri çekilmelerde ise 1241 kısa vadeli destek olarak takip edilebilir. 1241 seviyesinin kırılması durumunda 1235 takip edilebilecek diğer destek konumunda. Ancak Altın ons fiyatındaki pozitif görünümün devam edebilmesi için 1235 seviyesinin aşağı yönlü geçilmemesi gerekmekte.
Bu seviyenin kırılımı pozitif görünümün terse dönmesine neden olabilir. Bugün ABD ‘den açıklanacak olan veriler parite fiyatı üzerinde etki edebileceğinden takip edilmesinde fayda bulunmaktadır.

ALTINDA SON DURUM NEDİR? UZMANINDAN ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin