Altın Yorumları / Alnus Yatırım – (05.12.2018)

Günlük Ons Altın Yorumu

Dün sabah saatlerinden itibaren gelen alımlarla birlikte 1240 seviyesinin üstünü tekrardan test eden Altın ons tutunmayı tekrardan başaramayarak geri çekilme yaşadı. Dün öğlen saatlerinin ardından Dolar lehine hareketlerin yaşanması Altın ons paritesinde de daha önce kritik olarak belirttiğimiz 1240 seviyesinin geçilmesini engelledi. Yeni güne satıcılı başlayan paritede aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1230 seviyesi kısa vadeli destek seviyesi olarak takip edilebilir. 1230 seviyesinin kırılımı negatif görünümün güçlenmesine ve hareketin hızlanmasına neden olabilir.

Altın ons paritesinde gün içerisinde yükseliş görülmesi durumunda1240 tekrardan önemli direnç olarak karşımıza çıkmakta. Paritede yükselişlerin yeni bir hikayeye başlayabilmesi için 1240 seviyesi üzerinde tutunma görülmelidir. Bunu başarması durumunda 1247 bir sornaki direnç olarak takip edilebilir. Bugün ABD ‘de piyasalar kapalı ve veri akışı sakin, bu sebeple teknik seviyeler biraz daha ön planda olabilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin