Altın Yorumları / Alan Yatırım – (25.11.2021)

Geçen hafta ons altın yükseliş momentumunu yavaşlatarak yatay bir seyire geçmişti. Özellikle geçen haftalarda açıklanan enflasyon verileri ve pandemi endişeleri üzerinden global enflasyonun kalıcılığı etkisi değerli metale değer saklama aracı olarak yukarı yönlü ivme vermektedir. Ancak hafta başında açıklanan ABD ikinci el konut satışlarının beklenenden iyi gelmesi, altını negatif yönde baskılamıştır. FED tutanaklarında özellikle varlık alımının esnekliğine vurgu yapılması piyasayı rahatlatmaktadır. Sabah saatlerinde 1792.66$ seviyelerine seyretmektedir.

Altının ons cinsi, günü 0.12% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,801.00 ve 1,817.00’de, destek seviyeleri ise 1,785.00 ve 1,769.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HABER ve PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BİZİ TWİTTER'DA TAKİP EDİN!