Altın Yorumları / Alan Yatırım – (24.11.2021)

Geçen hafta ons altın yükseliş momentumunu yavaşlatarak yatay bir seyire geçmişti. Özellikle geçen haftalarda açıklanan enflasyon verileri ve pandemi endişeleri üzerinden global enflasyonun kalıcılığı etkisi değerli metale değer saklama aracı olarak yukarı yönlü ivme vermektedir. Ancak hafta başında açıklanan ABD ikinci el konut satışlarının beklenenden iyi gelmesi, altını negatif yönde baskılamıştır. Bugün gözler yayımlanacak FED tutanaklarında olacaktır. Eğer varlık alımının daha hızlı yapılmasına dair ibareler bulunuyor ise bu ons altını daha da baskılayabilir. Sabah saatlerinde 1793.69$ seviyelerine seyretmektedir.

Altının ons cinsi, günü 0.83% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,797.00 ve 1,813.00’de, destek seviyeleri ise 1,780.00 ve 1,765.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER ve GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN BURYA TIKLAYARAK HEMEN BİZİ TWITTER'DA TAKİP EDİN!