Altın Yorumları / Alan Yatırım – (22.01.2020)

Trump’ın Azil Süreci Davası Senato’da…

ABD Başkanı Donald Trump’ın Davos zirvesinde Çin ile Faz 2 görüşmelerinin en kısa sürede başlayacağını açıklaması küresel risk iştahını yükseltirken ons altın fiyatları geriledi. Trump ikinci anlaşmanın uygulanan birçok tarifeyi kaldırabileceğini ve her iki ülke için de adil bir anlaşma olacağını belirtti. Ons altın gün içerisinde 1568 $ seviyelerine kadar yükseldikten sonra dirençle karşılaşarak 1555 $ seviyelerine kadar geri çekildi. ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden azli istemiyle Senato’da başlayan dava sürecinde ilk duruşma gerçekleşti. Demokratlar Trump’ın görevden azlini talep ederken bu senaryonun gerçekleşebilmesi için çoğunluğu Cumhuriyetçi temsilcilerden oluşan Senato’nun 3’te 2’sinin bu yönde karar vermesi gerekiyor.

Altının ons cinsi, günü 0.14% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,564.00 ve 1,574.00’de, destek seviyeleri ise 1,555.00 ve 1,545.00’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!