Altın Yorumları / Alan Yatırım – (20.01.2020)

1460 $ Seviyelerinde…ABD ve Çin arasında birinci faz anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte taraflar arasındaki kur politikalarına yönelik problem şimdilik çözülmüş gözüküyor. Tarım, fikri mülkiyet ve teknoloji transferi konuları ise tam anlamıyla çözüme kavuşmuş değil. Çin bu konular hakkında tek taraflı sorumluluk üstlense de piyasalar özellikle tarım ve fikri mülkiyet konusunun çözüme kavuşacağına şüpheyle yaklaşıyor. Kasım ayı Başkanlık seçimleri içerisinde birçok belirsizliği barındırırken, 2020 yılında ABD’nin göstereceği büyüme performansına olumsuz bakanların sayısı artıyor. ABD başkanı Donald Trump’ın FED üyeliği için iki güvercin aday göstereceğine dair haberler faiz indiriminin devam edip etmeyeceğine yönelik soru işaretlerini artırıyor. Hisse senedi piyasasının ralli yaptığı küresel piyasalarda altın risk iştahındaki azalmaya bağlı olarak zayıf bir görünüm sergiliyor.

Altının ons cinsi, günü 0.22% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,563.00 ve 1,573.00’de, destek seviyeleri ise 1,554.00 ve 1,544.00’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!