Altın Yorumları / Alan Yatırım – (15.01.2020)

ABD ve Çin Bugün Birinci Faz Ticaret Anlaşmasını İmzalayacak…

ABD ve Çin birinci faz ticaret anlaşmasını imzalamaya hazırlanıyor. Ticaret anlaşması beklentilerinin yarattığı iyimserlik ise güvenli liman alımlarını sınırlıyor. ABD’nin Çin’i kur manipülatörü olarak ilan etmeyi bırakmasıyla birlikte bugün Washington’da imzaların atılması öncesinde aradaki buzlar erimeye devam etti. Finansal piyasalarda risk iştahındaki artış ve doların güçlenmesi altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. ABD’nin Kasım ayındaki Başkanlık seçimlerine kadar tarifelerde indirime gitmeyeceğine yönelik haberler ve birinci faz ticaret anlaşmanın beklenilen olumlu havayı yaratmayacağı görüşü risk iştahını negatif etkiledi. ABD’nin 2.faz anlaşma imzalanana kadar tarifelerde yeni indirime gitmeyeceği petrol talebi üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor. Yeni işlem gününün ilk saatlerinde 1550 $ seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor.

Altının ons cinsi, günü 0.10% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi, kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,549.00 ve 1,559.00’de, destek seviyeleri ise 1,539.00 ve 1,530.00’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN