Altın Yorumları / Alan Yatırım – (13.05.2020)

İkinci Dalga Endişelerinden Destek Buldu…

Ekonomik yavaşlama ve ikinci dalga endişeleri altın fiyatlarına destek sağlarken, güvenli liman belirsizlik ortamında yükselişini sürdürdü. ABD-Çin arasındaki ticaret gerilimin risk iştahını düşürmesiyle birlikte altın fiyatları alıcılı bir görünüm sergiliyor. Merkez Bankalarının likidite enjeksiyonları ve düşük faiz politikaları altın fiyatlarına destek sağlayan faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Powell’ın telekonferans yoluyla gerçekleştireceği telekonferans ve geleceğe yönelik vereceği mesajlar piyasaların takibinde olacak.

Altının ons cinsi, günü 0.29% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1700.76’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,718.00 ve 1,735.00’de, destek seviyeleri ise 1,702.00 ve 1,685.00’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN