Altın Yorumları / Alan Yatırım – (12.07.2019)

Dolar Endeksindeki Düşüşle, Ons Altındaki Yükseliş Eğilimi Ağırlık Kazanabilir… Çekirdek enflasyonun beklentilerin üzerinde açıklanmasıyla faiz indirimi beklentilerinde kısa bir kafa karışıklığı yaşanırken 1400 seviyesine kadar geri çekilme gözlemlenmekte. Ancak FED Başkanı Powell’ ın dün devam eden konuşmalarında yeniden faiz indirimi sinyali vermesi güçlü gelen enflasyon verisine rağmen Temmuz’daki toplantıda çeyrek puanlık faiz indirimine kesin gözüyle bakılmakta. Sabah saatleri itibariyle Dolar endeksinde düşüş görülmekte olup, Ons Altın’ın yükseliş eğiliminin ağırlık kazanabileceğini düşünmekteyiz.

Altının ons cinsi, günü 0.95% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1355.30’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,405.00 ve 1,421.00’de, destek seviyeleri ise 1,390.00 ve 1,375.00’de bulunmaktadır.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin