Altın Yorumları / Alan Yatırım – (12.06.2019)

ABD-Çin Anlaşmasının Belirsizliği Devam Etmekte… FED faiz indirimi beklentilerindeki artış ile yükselen Ons Altın ABD ve Çin liderlerin G20 zirvesinde bir araya gelebileceği beklentileri ile bir miktar gerilese de ticaret gerilimindeki belirsizliğin devam etmesi ve Dolar’ın zayıf görünümüyle yukarı yönlü seyri desteklenmekte. 28-29 Haziran’da gerçekleşecek G-20 zirvesine yönelik ABD Başkanı Trump Çin Devlet Başkanı ile yürüteceği ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydedilmezse Çin ithalatına yönelik 300 milyar dolar değerinde ürüne gümrük vergisi getirmeye hazır olduğunu açıklaması piyasalarda negatif fiyatlanırken, ABD-Çin anlaşmasının şimdilik uzak ihtimal olarak öngörülmesi paritenin yükseliş eğilimini öne çıkarmakta.

Altının ons cinsi, günü 0.11% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1304.64’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,332.00 ve 1,340.00’de, destek seviyeleri ise 1,324.00 ve 1,316.00’de bulunmaktadır.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin