Altın Yorumları / Alan Yatırım – (03.12.2019)

Ticaret Belirsizliğiyle Yükseldi…

Ons altın yeni haftanın ilk işlem gününe Cuma günkü kazançlarının bir kısmını geri vererek başladı. Almanya ve Çin’den gelen imalat PMI verileri küresel ekonomide toparlanma umutlarını yeşertti. Trump’ın Brezilya ve Arjantin’e yönelik olarak çelik ve alüminyum konusundaki tarife çıkışı ve Fransa’dan ithal edilen 2.4 milyar dolarlık ürüne ek vergi teklifi ile ticaret savaşı gündemi canlılığını korudu. 15 Aralık tarihinde Çin’e yönelik ek vergilerin devreye girme süresinin yaklaşması öncesinde Hong Kong ve Sincar konuları görüşmelerin önünü tıkıyor. Ticaret belirsizliğinin yeniden yükselişi altındaki güvenli liman alımlarına destek oldu. Ons altın sabah saatlerinde 1460 $ seviyesinin üzerindeki hareketini sürdürüyor.

Altının ons cinsi, günü 0.01% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,467.00 ve 1,476.00’de, destek seviyeleri ise 1,458.00 ve 1,450.00’de bulunmaktadır.

GLDGR… Yatay Hareket Devam Etti…

Gram altın fiyatları ons altındaki yatay seyir ve TL’deki değer kaybıyla birlikte 270 TL seviyesinde dengelendi. Altın gram cinsi, günü 0.06% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 272.00 ve 273.00’de, destek seviyeleri ise 270.00 ve 268.00’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN