Altın Yorumları / Alan Yatırım – (03.09.2019)

Ons Altın İvme Kaybediyor…

Geçtiğimiz hafta ABD ve Çin’in karşılıklı vergi misillemeleri sonrasında son 6 yılın zirvesini gören ons altın, Eylül ayının ilk işlem gününde 1525 $ seviyelerine geriledi. Global büyüme beklentileri ve merkez bankalarının faiz indirimleri ons altın fiyatlamalarında etkili olmaya devam ederken, altın ETF’lerine olan talep fiyatlara destek oluyor. ABD-Çin ticaret savaşına ilişkin gelişmeler, tarafların yapacağı toplantının kesinleşmemesi ve global bazda güçlenen dolar ons altın fiyatlarını baskılayan unsurlar arasında yer alıyor. Ons altın sabah saatlerinde 1526 $ seviyelerinde işlem görüyor.

Altının ons cinsi, günü 0.60% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi, kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,532.00 ve 1,545.00’de, destek seviyeleri ise 1,519.00 ve 1,506.00’de bulunmaktadır.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin