Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (30.07.2020)

Fed faiz kararı öncesi geçtiğimiz gün, Dolar endeksinde gözlenen sınırlı toparlama ve Altın vadelilerinin 2,000 dolardaki kritik seviyeyi ulaşmasının ardından Ons Altın’ın bir miktar kazancını geri verdiği takip edilse de koronavirüs ve jeopolitik gelişmeler soncunda Altın’ın 1950 Dolar seviyesi üzerinde yükselişine devam ettiği izlenmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise Ons Altın, FOMC faiz oranı kararı ve açıklamaların takip edileceği basın toplantısı öncesinde 1950 Dolar seviyesi üzerinde dar bir bant aralığında seyir devam ederken, Fed, Temmuz ayı politika toplantısında beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğinde gitmedi.

Gün sonunda takip edilen gelişmeler ve Fed’in güvercin tutumunu koruması değerli metale olan talebin desteklenmesi ile Ons Altın’ın 1970 Dolar seviyesi üzerinde hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1960 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1970, 1985 ve 2000 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1945, 1935 ve 1920 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN