Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (28.10.2019)

Haftanın son işlem gününde, Ons Altın’ın fiyatlamalarda 1517-1503 seviye aralığında hareket ettiği gözlendi.

ABD’de Perşembe günü açıklanan zayıf ekonomik verilerin ekonomik yavaşlama beklentilerini arttırması ile bu ay sonunda yapılacak FED toplantısında faiz indirimine gideceği beklentilerindeki artışın Altın fiyatları üzerindeki etkileri izlendi. ABD ile Çin arasındaki olumlu geçen ticaret görüşmelerinin ardından kesin kararlar alınamaması Altın fiyatlarını baskılarken artan Brexit belirsizliği ile Altın’ın gün içerisinde 1517 Dolar seviyesini test ettiği gözlendi. Gün sonunda, Ons Altın’ın kazançlarını haftanın işlem ilk hızlandırdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1504 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1509, 1516 ve 1522 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1498, 1491 ve 1485 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN