Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (23.08.2019)

FOMC tutanakları ardından global piyasalarda dolarda kısa süreli artan oynaklık ile birlikte ons altının fiyatlamalarda dün, 1492-1504 bölgesi aralığında hareket ettiği görüldü.

Gün içerisinde, dolar endeksinde fiyatlamalar daha sınırlı kalırken, ABD on yıllık tahvil getirisinde ve global piyasalarda risk iştahında yaşanan toparlanma eğiliminin kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskıyı artırdığı izleniyor.

Bugün, ABD’de açıklanacak veri akışı ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları yakından takip edilecek Ayrıca, Jackson Hole toplantısına dair gelişmeler takibimizde olmaya devam ediyor.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1500 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1508, 1512 ve 1518 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1488, 1484 ve 1480 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN