Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.05.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde Altın fiyatlarının koronavirüs aşısına ilişkin kuşkular ve Fed Başkanı Powell’ın uyarıları sonrası 1748 seviyesi üzerinde tutunarak dünkü kazancını koruduğu takip edilirken, akşam saatlerinde yayımlanan Federal Açık Piyasa komitesi tutanaklarında negatif politika faiz oranı uygulaması olasılığının yok denecek kadar az olduğunu göstermesinin ardından Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlenmişti.

Haftanın dördüncü işlem gününde ise açıklanan ABD verileri sonrasında Dolar’ın güçlü duruşunu sürdürdüğü gözlenirken ABD ile Çin arasındaki gerilim işaretleri, hükümetlerin koronavirüs pandemisi ortamında kısıtlamalarını gevşetmeleri ve ekonomilerini tekrar açmalarına yönelik haberler ile birlikte gün sonunda Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1726 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1733, 1740 ve 1747 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1720, 1713 ve 1705 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN