Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.02.2019)

Dün, dolar endeksi ve dolarda yaşanan değer kazanımı sonrasında ons altının 1321 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, küresel piyasalarda risk iştahında karışık bir seyir izlerken ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan toparlanma eğilimi sarı metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izleniyor. ABD’de açıklanan ekonomik veriler karmaşık bir tablo çizerken dolar fiyatlamalarını kısa süreli baskılamaya devam ettiği izlendi.Bugün, ABD‘de bazı FOMC üyelerinin açıklamaları dolar bazlı fiyatlamalar üzerinde oynaklığın artmasına neden olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının ara destek seviyesi olan 1320 düzeyi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda fiyatlamalarda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yükseliş denemelerinde 1335, 1340 ve 1347 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 1317, 1312 ve 1306 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN