Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.01.2020)

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de piyasaların kapalı olması nedeniyle hacimlerin zayıf kaldığı takip edilirken, Orta Doğu’daki ısrarlı gerilimler ve ABD Başkanı Trump’ın azil sürecine dair belirsizlik ile birlikte Ons Altın’ın kazançlarına devam ettiği izlenmişti. Haftanın ikinci işlem gününde ise Uluslararası Para Fonu’nun bu yıl için küresel büyüme tahminini düşürmesi ve Çin’de meydana gelen virüs olayının piyasalarda risk iştahını azaltması ile birlikte güne yükselişle başlarken, gün içerisinde ABD ekonomisinin büyümeye devam edeceğine dair beklentilerin artması ve Fed’in faiz indirimlerinin devam etmesi olasılıklarının düşmesi ile birlikte Altın’ın bu seviyelerde tutunamayarak gerilediği takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1557 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1550, 1542 ve 1545 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1565, 1572 ve 1580 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!