Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (20.11.2020)

Geçtiğimiz Çarşamba günü aşı gelişmelerinin neden olduğu iyimser hissiyat zaman zaman satışların derinleşmesine neden olmuştu. Dün ise Pfizer’in gerçekleştirdiği son klinik testlerin sonuçlarına göre devam eden iyimserlik ve Dolar çevresindeki yukarı yönlü hareketler değerli metal üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, artan vaka sayılarının neden olduğu endişeler ile alınan yeni karantina önlemleri aşağı yönlü hareketleri sınırlandıran unsurlar olarak takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1865 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1860, 1853 ve 1845 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1872, 1880 ve 1885 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN