Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (20.08.2019)

ABD Başkanı Trump yaptığı değerlendirmede, ABD ile Çin arasında ticaret görüşmelerinin iyi gittiğini belirtmesi ve Çin Merkez Bankası (PBOC) tarafından finansal sisteme ilave ek teşviklerin yapılması global piyasalarda risk iştahında artışı desteklerken, ons altının 1493 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Beyaz Saray Ekonomi Danışmasını Kudlow yaptığı değerlendirmede, ABD ekonomisi için ufukta bir resesyon risk görmediğini ifade etti. Gün içerisinde, ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan artış kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1510 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1510, 1515 ve 1518 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1488, 1484 ve 1480 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN