Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (2.07.2020)

Haftanın ikinci işlem gününde artan vaka sayıları Ons Altın üzerinde destek olamaya devam ederken, ikinci çeyreğin ve Haziran ayının sona ermesi sonucu güvenli varlık talebinin artığı gözlenmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise ekonomilerdeki toparlanma sinyalleri ve risk iştahında gözlenen artış Ons Altın üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, Fed’in Haziran Toplantı tutanaklarında, getiri eğrisi kontrolü hakkında daha fazla analiz gerektiğinde uzlaşılmasının sınırlı etkileri gözlendi. Güne 1,1783 seviyesinde başlayan Ons Altın’ın gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1768 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1776, 1784 ve 1792 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1760, 1753 ve 1745 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN