Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (19.09.2019)

Dün, Fed kararları öncesinde ons altın fiyatlamalarında dalgalı bir seyir izlendiği görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan Konut Sektörü verilerinin beklentileri karşıladığı görülürken, açıklanan veriler sonrasında dolarda kısmi toparlanmaların yaşandığı izlendi. Fed’in gerçekleştirdiği Eylül ayı toplantısı sonrasında yayımlanan karar metninde, bankanın politika faiz oranında beklentilere paralel 25 baz puan indirime gittiği açıklandı. Ekonomik Projeksiyonlar ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrasında global piyasalarda dolarda değer kazanımları yaşandığı görülürken, ons altın fiyatlamalarında oynaklığın arttığı izleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1500 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1508, 1511 ve 1515 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1484, 1480 ve 1477 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN