Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.10.2020)

Geçtiğimiz Çarşamba günü Covid-19 aşısı ve ABD’deki teşvik paketi görüşmelerine ilişkin belirsizliğin sürmesi risk iştahı azaltması, Ons Altın’a destek olmaya devam ederken, ABD’de Eylül ayında beklenenden hızlı yükselen üretici fiyat endeksi ve takip edilen Fed konuşmaları değerli metalde yukarı yönlü hareketleri sınırlandıran unsur olarak karşımıza çıktı.

Dün ise Dolar’ın artan vaka sayılarının neden olduğu endişeler sonucu ortaya çıkan güvenli liman alımlarından destek bulması değerli metal üzerinde oluşturduğu baskılara rağmen, risk iştahındaki gerilemeden destek alan Ons Altın’ın gün sonunda 1900 Dolar seviyesi üzerinde kalıcılık sağladığı gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1905 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1897, 1890 ve 1882 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1912, 1919 ve 1927 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN