Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.09.2020)

Dolar’daki satış baskısının devam etmesi ile FOMC haftasına 1945 Dolar seviyesinde sınırlı bir yükselişle başlayan Ons Altın’da geçtiğimiz gün yukarı yönlü sınırlı hareketler izlenmişti. Salı günü ise bugün gerçekleşecek olan FOMC toplantısı öncesinde Dolar’da gözlenen geri çekilme doğrultusunda güne 1960 Dolar seviyesi üzerinde hafif bir yükseliş ile başlayan değerli metalin gün sonunda Dolar’da gözlenen toparlanma sonrası yönünü aşağıya çevirdiği takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1962 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1968, 1975 ve 1982 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1955, 1950 ve 1942 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN