Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.04.2019)

Dün, ons altının 1291 seviyeleri civarını test ettiği fakat gün sonunda bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı görüldü. ABD’de açıklanan New York İmalat Endeksi Nisan ayında beklentilerin üzerinde gerçekleşirken dolarda kısmi değer kazanımlarını destekledi. Gün içerisinde, dolar endeksi ve küresel piyasalarda risk iştahında yaşanan toparlanma eğilimi kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izlenirken, ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan gerileme sarı metalde düşüşleri bir miktar sınırladığı izleniyor.Bugün, ABD’de açıklanacak veri akışı dolar bazlı fiyatlamalarda etkili olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1290 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1296, 1300 ve 1305 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altında kalıcılık sağlanması durumunda ise 1280, 1275 ve 1264 destek seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin