Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15.01.2020)

Haftanın ikinci işlem gününde, ABD’nin Çin’i, kur manipülatörü listesinden çıkarması ile imzalanması beklenen ticaret anlaşmasına ilişkin olumlu beklentilerin artmasına neden olurken risk iştahının da yükselmeye başladığı takip edildi. ABD ile Çin arasında imzalanması beklenen birinci faz ticaret anlaşmasına yönelik umutların artması ile birlikte Altın’ın gerileyerek 1535 seviyesini test ettiği gözlendi. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi Aralık ayında aylık yüzde 0,2, yıllık ise yüzde 2,3 artış göstererek beklentilerin hafif altında geldiği izlenirken, gün sonunda Ons Altın’ın sınırlı kayıplarını ikinci gününde de sürdürdü.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1546 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1538, 1529 ve 1519 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1554, 1563 ve 1572 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN