Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.10.2019)

Haftanın son işlem gününde, Ons Altın’ın fiyatlamalarda 1503-1473 seviye aralığında hareket ettiği gözlendi. ABD ve Çin arasında 18 aydır süren ticaret müzakerelerinde daha geniş bir anlaşmaya zemin hazırlayacak kısmi bir anlaşmaya varıldığı haberleri ile artan iyimserliğin, güvenli liman alımlarını azalmasına neden olurken Altın fiyatlarında düşüşler gözlendi. Gün içerisinde, Altın talebinde yaşanan azalma ve ABD on yıllıklarında gözlenen artış ile birlikte Ons Altın’ın kayıplarını haftanın ilk işlem gününe hızlandırdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1488 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1479, 1470 ve 1459 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1498, 1506 ve 1515 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN