Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.08.2019)

Haftanın ikinci işlem gününde, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşları, Arjantin’de tamamlanan ön seçimler, Hong Kong’da yaşanan gelişmeler ve Japonya ile Güney Kore arasından artan korumacılık politikaları global piyasalarda risk iştahında azalışlara neden olurken ons altının 1534 seviyeleri civarını test ettiği görüldü.

Gün içerisinde, ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,8 düzeyinde artış gösterdi. Açıklanan veri sonrası dolarda kısmi değer kazanımları yaşandığı görüldü. ABD Ticaret Temsilcisi yaptığı değerlendirmede, ABD’nin Çin uygulayacağı yeni ek vergi tarifelerinin bir kısmını 15 Aralık tarihine kadar ertelediğini açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında global piyasalarda risk iştahında artışlar görülürken güvenli liman olma özelliği ile emtialar arasında ön plana çıkan ons altın fiyatlamaları üzerinde baskının arttığı görüldü.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1500 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1515, 1520 ve 1524 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1488, 1484 ve 1480 destek seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin