Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.02.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde Fed Başkanı Jerome Powell’in sunun ikinci günü takip edilmişti.

Haftanın dördüncü işlem gününde ise ABD’de açıklanan enflasyon verisinin Dolar üzerindeki etkileri izlenirken, Çin’deki korona virüs salgının merkezindeki bölgedeki yeni vaka sayısında artış olduğunu açıklaması ve bunun ardından salgının zayıflamakta olduğuna ilişkin yatırımcı iyimserliğinin ortadan kalması ile güvenli liman niteliğindeki varlıklara talebin arttığı takip edildi. Gün sonunda takip edilen gelişmeler ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen sınırlı gerileme sonrası Altın’ın yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1576 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1582, 1588 ve 1594 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1570, 1564 ve 1557 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN